Новини

Історія створення блокноту та Людовік XIV

    На сьогодні існує безліч видів блокнотів, різноманітних за формою та дизайном. Але дотепер достеменно не відомо, кому ж першому спала на думку ідея створення цього поліграфічного виробу, другого за популярністю після кулькової ручки. Історія появи блокноту неймовірно цікава, а її розповідь дозволить зануритись в глибоку давнину.

Першим прообразом сучасного блокноту заведено вважати виріб, який в давнину називали «зошитом». Його батьківщиною являється Стародавня Греція. Саме освічені мешканці міст мали можливість писати на дощечках, змащених воском. Для зручності дощечки скріплювали між собою по 4 штуки. Такого роду записні книжки, і стали називатись зошитами, від грецького слова «чотири».

   Однак до появи сучасного блокноту залишалось ще чимало століть. Вважається, що перші спогади про виріб схожий на сучасний блокнот з’явились в Парижі в період правління Людовіка XIV. Правління «короля-сонця» супроводжувалось величезною кількістю прийомів та балів, під час яких увійшла в моду манера непомітно передавати один одному маленькі записочки. Ці записочки були не просто шматочками паперу, їх намагалися оформлювати зі смаком. Для зручності користування та зберігання чистих листків, знатні люди почали замовляли собі мініатюрні книжечки-обкладинки, з яких листки могли вийматися буквально одним порухом руки. Так з’явився перший блокнот. На жаль, автор даного винаходу так і залишився невідомим, так само як і точна дата його появи.
Виготовлення блокнотів в промислових масштабах відносять до початку XIX століття. Саме в період промислової революції типографії почали стрімко розвиватись, що сприяло суттєвому збільшенню асортименту продукції.
Згідно найбільш популярної версії, автором такого винаходу, як блокнот, являється представник творчої інтелігенції, художник або письменник. Деякі джерела приписують створення блокноту людині, відомій під псевдонімом Марк Твен. Однак, чи являється це правдою, сьогодні сказати важко.
З усім тим, блокноти почали використовувати саме художники та інші представники творчих професій. На користь даної версії говорить той факт, що папір, який використовувався для виготовлення перших блокнотів, був дуже якісний, що було необхідно, перш за все, художникам. Зшивались перші блокноти також доволі простим способом – за допомогою звичайної нитки, що також вказує на ручне виготовлення перших блокнотів.
Власники палітурних мануфактур звернули увагу на новий тренд ринку і почали виготовляти блокноти вже в промислових масштабах. Наразі, палітурка перших фабричних блокнотів нічим не відрізнялась від книжкової. В якості обкладинки використовувалась щільна чорна тканина, яка по-французьки називалась молескін, що в перекладі означає, кротова шкіра. Саме такими блокнотами користувались відомі художники Вінсент Ван Гог, Пабло Пікассо та багато інших видатних людей. З часом, в процесі вдосконалення обладнання і здешевлення виробництва, блокноти стали виготовляти на стільки великими кількостями, що вони стали доступними кожному з нас.
Безумовно, в сучасному світі велику кількість функцій блокнота взяли на себе різноманітні електронні гаджети: смартфони, планшети, ноутбуки. Але все ж таки, існує безліч випадків, коли старий добрий записник та кулькова ручка виявляються саме тим, що потрібно.

Зробити запит

mail
Дякуємо, що залишили запит, ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Ми відразу отримаємо вашу заявку і зв’яжемося з вами якомога швидше

Зробити запит

  *якщо вже працюєте з нами

Зробити запит

  *якщо вже працюєте з нами